Úvod  » články


ČLÁNKY


Velikonoce v ZOO Brno


16.04.2013

 

     Jsem brněnský patriot, proto jsem byl velmi nadšený, když jsem se v listopadu dozvěděl, že v ZOO Brno lední medvědice Cora porodila další dvojčata medvědů a že všechno probíhá dobře. Další velmi dobrá zpráva přišla 16.3.2013, medvídci jsou ve výběhu. Ihned jsem naplánoval, že ideální den pro návštěvu a seznámení s medvídky bude Velikonoční pondělí 1.dubna 2013, určitě tam bude minimum návštěvníků a focení bude skvělé.

 

   
     Konečně je den "D", jsou Velikonoce. Počasí je mizerné, fouká studený vítr, padá sníh a je -2oC.  Z parkoviště je to dobý půlkilometr k ZOO. Nic mne ale neodradí. První překvapení mne čeká u pokladny, "Za ten fotoapárát musíte zaplatit 10,- Kč". Ale jo, proč ne, už se těším na medvědy. Šplháme do kopce, ZOO Brno je situovaná v poměrně velkém kopci, rychle k medvědům. Jeden, velmi ochotný ošetřovatel, nás ještě po dotazu nasměroval, takže rychle spěcháme. Už tam jsme, ale potom…. Malá propast MACOCHA a dole v hrozném nepořádku se batolí kolem Cory dva hnědí medvídci. Představa, že budou lední tzn. běloučcí je ta tam. Jezízko, velké asi jako pro člověka vana, je zamrzlé. Nikde tekoucí voda. Proč jsem platil těch 10 Kč, za co? Fotografovat medvědí hřbet mne opravdu nebaví. Je to podvod?
     
     Pochopil jsem brzy, že ZOO Brno je pro fotografy tabu. Výběhy zvířat jsou většinou tak, že nemáte šanci pořídit pěkný snímek. Zvířata jsou mnohdy dost zanedbaná (třeba velbloudy asi nikdo nevyčesal půl roku), pohled do výběhu šelem je tristní, děs. Snad jen výběh vlků je trochu OK.
     Stydím se za ZOO Brno. Myslím, že ji asi hodně dlouho nenavštívím. Těším se do ZOO Jihlava nebo ZOO Lešná. Tam, mne zatím nikdy nezklamali. Vzpomínám, jaké skvělé podmínky mají lední medvědi v ZOO Praha. Těch mrňousů ledních je mi líto. Doufám, že rychle vyrostou a dostanou se z Brna někam, kde budou mít podstatně lepší podmínky.
 
 
Zde můžete přidat komentář:
                   

Opište prosím bezpečnostní kód bez mezer : 7 4 5 2
2020 © Jiří Krček - všechna práva vyhrazena | www.natureimage.cz